• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Відкритий простір для громади

Відкритий простір для громади

Стабільний розвиток місцевого суспільства, згуртованість на місцевому рівні, потенційна сила і ефективність місцевого самоврядування багато у чому залежить від активності самих мешканців, консолідації місцевого населення навколо спільних проблем, готовності вкласти свій час, вміння та зусилля у вирішення цих проблем. На жаль, процес трансформації людей з простих споживачів неякісних послуг в активних громадян в Україні відбувається дуже повільно. Існує багато теоретичних моделей та практичних механізмів для прискорення цього процесу. Однією з форм активізації та залучення громади до спільного вирішення місцевих проблем є участь у конкурсах міні-грантів для ініціативних груп громадян та громадських організацій. Ця форма активізації громади вже не перший рік використовується у багатьох регіонах України. Цей механізм активно пропагують міжнародні фонди, громадські організації , провідні компанії- виробники, кооперативи.

Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Могучий» (голова Світлана Кудако), заснований у 2011році, є першим в Україні СОКом, який з 25 червня 2014 року почав проводити збір молока у населення села Олексіївка та інших населених пунктів Голопристанського району спеціальними охолоджувачами. Але, крім сучасних технологій сільгоспобслуговування, кооператив активно впроваджує інноваційні форми соціального партнерства, які допомагають олексіївській громаді вирішувати проблемні питання. Так, за ініціативи СОКу «Могучий» Міжнародним благодійним фондом «Добробут громад» у 2012 році було встановлено сучасний дитячий майданчик на території дитячого садка «Веселка». Дошкільнята залюбки на ньому відпочивають, граються, фізично розвиваються. Для учнів школи була організована і проведена 18 лютого 2015 року екскурсія на підприємство «Данон-Дніпро» у місті Херсоні.

У 2014 році Міжнародним благодійним фондом «Добробут громад» у співпраці з компанією «Данон» за підтримки Данон Екосистем Фонду (Франція), Хефер Інтернешенл (США) та Департаменту закордонних справ, торгівлі та розвитку/SOCODEVI (Канада) з місцевим партнером СКС Дніпропетровської області оголошено конкурс міні-грантів серед молочарських кооперативів для надання соціальних послуг на суму 70 тис. гривень. Голова СОК «Могучий» Світлана Кудако стала ініціатором участі місцевої громади у конкурсі соціальних проектів, партнерами виступили Олексіївська сільська громадська організація «Здоров’я громади» (голова Тетяна Дудар) та Олексіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів (директор Анна Усова). Спільними зусиллями розроблений соціальний проект під назвою «Вільний простір для громади» був обраний Міжнародним благодійним фондом «Добробут громад» для реалізації і в березні 2015 року було укладено угоду про отримання гранту.

Метою проекту «Вільний простір для громади» є створення умов для задоволення соціальних потреб громади та для професійного самовизначення учнів Олексіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. В окремій будівлі школи планується організувати приміщення для уроків трудового навчання, для роботи професійних та соціальних студій, анти-кафе, а в майбутньому громадської інтернет-бібліотеки, музею села, тренажерного залу тощо.

В розвиткові громади участь – це внесок кожної людини, який пов’язаний з дією. Участь є початком до змін. Подібно до гри футбольної команди, де поле – це наше життя, гравці – це ми з вами, суперники – перешкоди, котрі необхідно подолати, ворота – це наша ціль і гол – це результат, котрого ми прагнемо досягти, подолавши усі перешкоди. Успіх нашої команди залежить від участі кожного гравця, вона є однаково важливою і необхідною для досягнення результату. Без участі не буде гри, а тим більше не буде голу. Без участі кожного члена громади не буде розвитку, а відтак не буде і змін на краще.

Роботу над реалізацією соціального проекту розпочато: вже придбано електротовари для відновлення електромережі будівлі, замовлено металопластикові вікна за рахунок гранту. За умовами договору вклад громади (товари, виконання робіт) повинен скласти не менше 30% від загальної суми гранту, що становить 30 тис. гривень. Флагманами будь-якої громади є представники місцевого самоврядування. Так, депутат Голопристанської районної ради, голова ФГ «Тюльпан» Єременко О.І. вже активно допомагає в реалізації проекту: було завезено пісок, інші будівельні матеріали.

Ініціатори і партнери створення «Вільного простору для громади» просять кожного небайдужого до проблем громади долучитися і надати посильну допомогу у створенні такого соціального центру у нашому селі. Контактні телефони: 0673451549 (Світлана Володимирівна).

Кiлькiсть переглядiв: 621

Коментарi