Школа успіху

Сучасна загальноосвітня школа може бути успішною лише тоді, коли в ній працюватиме згуртована команда професіоналів, яка володіє новими технологіями навчання, виховання та менеджменту освіти. Які ідеї будуть пріоритетними в цій команді, такою й буде вся діяльність школи. Це вже не просто вислів, це – аксіома.

Про високий рівень фахової майстерності педагогічного колективу Олексіївської загальноосвітньої школи свідчать результати роботи, з яких найвагоміший – І місце у конкурсі «Школа Херсонщини - 2012» у номінації «Школа сучасних інноваційних технологій».

Працює директором школи Усова А.О. зі своїм колективом на перспективу крок за кроком будуючи імідж успішної школи . Адміністрація закладу стала гарним прикладом для своїх підлеглих. Анна Олексіївна – лауреат обласного конкурсу «Учитель року 2007» у номінації «Правознавство», разом із заступником директора з навчально-виховної роботи Ляховою Тетяною В’ячеславівною щороку готують школярів до участі в інтелектуальних конкурсах. Тільки протягом останніх двох навчальних років їхні учні стали переможцями і призерами ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з фізики (2 учня), історії та правознавства (3 учня), конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Херсонського відділення Малої академії наук України у секціях «Історичне краєзнавство» (2 учня) та «Експериментальна фізика» (1 учень, який у свою чергу посів ІІІ місце у обласному етапі).

Щораз більше переконуєшся, що учитель – одна з найважливіших професій. Вона для обраних. Велике любляче серце треба мати педагогу аби віддавати його учням, вести своїх вихованців на вищі сходинки пізнання.

Педагогічний колектив школи
день учителя

Призерами районного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад є учні Притули Т.Г., учителя української мови та літератури, Степанова О.В., учителя інформатики, Мосейчука О.О., учителя трудового навчання.
З 2004 року діє шкільне товариство «Паростки надій», члени якого щороку стають переможцями та призерами районного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Херсонського відділення Малої академії України, незважаючи на те, що у закладі навчається лише 111 учнів . Це вихованці Бодік О.О. (секція «Українська література»), Мосєйчук Г.М. (секція «Медицина», «Психологія»), Леонт’євої В.В. (секція «Географія»), Довгої Г.В. (секція «Математика»), Блохіної І.Ф. (секція «Українська мова»).

Призові місця у районному етапі ІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Т.Г.Шевченка у 2012-2013 навчальному році здобули учні вчителів української мови та літератури Притули Т.Г. та Бодік О.О.
Заступник директора з виховної роботи Блохіна І.Ф. у складі дуету з ученицею 9 класу Тетяною Романюк стали переможцями районного та призерами обласного огляду-конкурсу дитячої та юнацької художньої творчості «Таврійський барвограй». Під керівництвом Ірини Федорівни учень Віталій Киселюк здобув перемогу в районному конкурсі учнівського самоврядування «Лідер року » у 2011-2012 роках, а вокалісти Тетяна Романюк та Яна Дорохова призерами обласного фестивалю «Карусель мелодій» (2013 та 2014 роки).
Вихованці літературно-драматичного гуртка «Юні таланти» під керівництвом учителя світової літератури Мельникової Н.І. – переможці районних фестивалів агітбригад, конкурсу авторів віршованої поезії «Поетичний вернісаж», конкурсу театрального колективів «Мельпоменочка» тощо.

Ошурко Ю. М., учитель фізичної культури, лауреат обласного конкурсу «Учитель року - 2012», переможець обласного етапу Всеукраїнського конкурсу на найкращий інноваційний урок з фізичної культури, його учні – переможці районних змагань з кросу, срібні призери з волейболу та баскетболу (хлопці) у 2012-2013навчальному році; тренер дружини юних рятувальників-пожежних «Тайфун», яка втретє є переможцем районних змагань «Школа безпеки».

Неодноразовими призерами різноманітних конкурсів, які проводять позашкільні навчальні заклади району є вихованці туристичного гуртка від районної станції юних туристів (керівник Леонт’єва В.В.), гуртка «Моделювання дрібної сільськогосподарської техніки» від районної станції техніків (керівник – Мосейчук О.О.) , гуртка «Мультимедіа» (керівник Степанов О.В.).
Шкільна агітбригада «Життя» під керівництвом учителя біології та основ здоров’я Мосєйчук Г.М. та Мельникової Н.І. у 2013 році стала переможцем районного фестивалю «За здоровий спосіб життя».
Вихованці гуртка «В’язання гачком» (керівник – Пугач Н.П., вчитель біології та хімії) – переможці обласного конкурсу «Космічні фантазії».

Учителі математики Довга Г.В. географії Леонт’єва В.В., фізики Ляхова Т.В., інформатики Степанов О.В. залучають своїх учнів до участі у Міжнародних конкурсах «Кенгуру», «Колосок», «Левеня», «Бобер», де вони здобувають добрі результати.
Учителі молодших класів – Прохорчук І.М., Абранська А.М., Федоріна А.В., Киселюк Л.М., вчителі англійської мови Аташян А.О., Козак О.Є. ставлять перед собою завдання виховати особистість, здатну до життєтворчої діяльності, їхні учні є активними учасниками різноманітних шкільних та районних заходів.

На базі школи на високому рівні проведено районні семінари вчителів хімії (Пугач Н.П.), біології (Мосєйчук Г.М.), географії (Леонт’єва В.В.). А у грудні 2012 року адміністрація школи та педагогічний колектив поділились досвідом використання інформаційних технологій в управлінській діяльності та навчально-виховному процесі з директорами загальноосвітніх шкіл району, показавши високий рівень професіоналізму. У травні 2013 року школа відчинила двері для відповідальних за еколого-натуралістичну роботу навчальних закладів району, керівник гуртка «Юні рослинники» Мосєйчук Г.М. презентувала творчі здобутки гуртківців: розроблену екологічну стежку «Олексіївські краєвиди», дослідницьку роботу «Парк – спадок для нащадків», виступ екологічної агітбригади «Дивосвіт».

Здобутки школи вражають. Тільки протягом останніх навчальних років 17 учнів стали переможцями і призерами районних олімпіад, конкурсів, змагань, фестивалів, виставок, 5 учнів отримали призові місця на обласному рівні та 3 – на Всеукраїнському.

«Співпраця учасників навчально-виховного процесу – запорука успіху!». З таким девізом школа співпрацює з громадськими організаціями, що дає можливість покращити матеріально-технічну базу школи та розвивати життєві компетентності своїх учнів. Так, з 2010 року налагоджена співпраця з шефською організацією, ФГ «Тюльпан», де учні проходять трудову практику, проводяться екскурсії на виробництво, натомість учні отримують нові парти та стільці, фотоапарати, планшети, м’ячі. З 2013 року налагоджена співпраця з Благодійним Фондом братів Кличків, який організовує конкурси разом з відомими кампаніями виробників в Україні. Зокрема, у 2013 році учні 11 класу виграли у конкурсі «Клич друзів – граймо разом!», організованому Фондом разом з Фундацією «Кока-Кола в Україні», сучасний спортивний майданчик шкільного формату площею 200 м2, а учениця 6 класу Дорохова Яна стала півфіналістом Міжнародного конкурсу «Екоідеї з усього світу» від Фонду та кампанії «Panasonic». У 2014 році вона пройшла відбір до літньої «Школи успіху» і відпочивала два тижні у літньому таборі братів Кличків у м.Буча Київської області. У 2014 році у конкурсі «Екоідеї з усього світу» взяли участь 17 учнів, з них дві учениці стали півфіналістами в різних вікових групах. Учениця 4 класу Басенко Валерія та учениця 11 класу Прохорчук Валентина були запрошені в місто Київ на підсумкову конференція, де отримали подарунки від «Panasonic» та чудово провели час на екскурсії столицею, зустрілися з Віталієм Кличком.

Педагогічний колектив добре розуміє, що сьогодення потребує творчого підходу до своєї справи, це – команда однодумців, де кожен відповідає за свою ділянку роботи, а разом діють як злагоджений механізм.

Стародавня народна мудрість говорить: «Якщо твої плани розраховані на один день – утамуй голод, якщо твої плани розраховані на десятиріччя – посади дерево, якщо твої плани розраховані на майбутнє – навчай дітей».

Попереду нові, нові висоти, які я впевнена, буде підкорено. Запорукою цього є налаштованість адміністрації та педагогічного колективу Олексіївської школи на сумлінну працю, на творчість задля нових поколінь учнів, задля майбутнього України. Дійсно, цей навчальний заклад є справжньою Школою успіху!

Олена Зелінська, депутат
Олексіївської сільської ради

Кiлькiсть переглядiв: 322

Коментарi